PHP 7.4 – Co je nového? (Funkce, rychlost, zastaralé funkce)

Našim klientům

Milí klienti, dovolte mi Vás informovat, v následujících dnech bude probíhat upgrade PHP Vašich webových stránek z verze 7.3 na verzi 7.4. Každou stránku zvlášť se budeme snažit projít a opravit případné chyby spojeny s přechodem.

Děkujeme za pochopení.

Co to znamená pro vás?

PHP pokračuje v evoluci vypuštěním poslední verze PHP 7.4 plné nových funkcí. Jak jsme již mohli vidět v předešlých aktualizacích – výkon a rychlost se stále zlepšuje. Jednou z největších novinek je funkce preloading. Pomáhá ke zrychlení vykonávání procesu a dále nám zjednodušuje práci k dosažení rychlého a čistého skriptu díky zjednodušení zápisu běžného kódu.

Novinky v kostce

Arrow Functions: Krátké funkce, také nazývaná Arrow Functions (šipkové funkce), které dovolují vývojářům psát kratší zápisy funkcí v PHP. Krátké funkce mají pouze jeden výraz, který je také příkazem return. Z tohoto důvodu jsou Arrow Functions nejvhodnější pro jednořádkové příkazy k uzavření. Tyto funkce pomáhají zlepšit čitelnost kódu.

Typed Class DeclarationDalší funkce přidaná do PHP 7.4 je tzn. typed class properties. Vývojář může přidat tuhle možnost k třídě bez narušení starší verze PHP. Types classes budou fungovat pouze ve třídě a pokud budou mít přístup k modifikátoru.

Null Coalescing Assignment Operator: Přidává nový operátor (??), jako zkratku zjištění stavu NULL

$this->request->data['comments']['user_id'] ??= ‘value’;

Support for Weak References: Weak References dovolují programátorovi zachovat odkaz na objekt, která nebrání jeho odstranění. To umožní vývojáři vytvářet struktury podobné cache paměti.

Výkonové srovnání

Deprecations for PHP 7.4 RFC

V PHP 7.4 opět přibylo pár věcí označených jako deprecated. Typicky jde o podivnosti, o kterých jste ani netušili, že existují.

Ty nejzajímavější:

 • datový typ real (byl to jen alias pro float)
 • použití array_key_exists() pro zjištění existence property objektu
 • volání implode() s prohozenými parametry implode($pieces, $glue)
 • funkce money_format() – mělo by se používat NumberFormatter::formatCurrency()

Na závěr

Jak si můžete všimnou, posun v rychlosti je vyšší, než při posledních buildech, za nás největší výhodou bude vychytání samotných „zastaralých“ funkcí před přechodem na samotnou verzi PHP 8.

  Zaujali jsme Vás?

  Dovolte nám vytvořit Váš projekt z papíru do světa internetu od základní grafiky až po eshop s aplikací

  O co máte zájem?  Petr Vostrý
  Stavební 1226/2a, Horní Suchá, 73535
  IČ : 03472086

  Email : wenam(zavinac)wenam.cz
  Tel. : +420 736 456 138